Aké bude moje rozhodujúce obdobie, keď som bola od 9/2023 PN?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

tento rok nastupujem na materskú dovolenku. Viem, že materská sa nebude vypočítavať z príjmu za tento neukončený kalendárny rok. Od septembra 2023 som bola na PN.

Bude sa výška materského vypočítavať z tých 8 odpracovaných mesiacov v roku 2023, alebo z príjmov za celý predošlý rok 2022?

Ide mi o to, že počas roku 2023 som nala podstatne vyšší príjem ako v roku 2022. Som stále u toho istého zamestnávateľa.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite na materskú v tomto roku = 2024, tak rozhodujúce obdobie bude predchádzajúci rok 2023 (PN sa vylúči).

S prianím pekného dňa,
Lenka