Aké doklady sú potrebné k úhrade za služby?

Zodpovedané
8. dec 2023

Dobrý deň,

bol nám doručený daňový doklad k prijatej platbe za prepravnú službu, ktorá sa uhrádzala jednorázovo kartou. Zároveň dodávateľ v ten istý deň poslal (automatizovaný proces) aj zjednodušenú faktúru k daňovému dokladu k prijatej platbe, kde je zasa rozpis čiastky DPH a k úhrade nula. V časti Údaje pre DPH sú rozpočítané čiastky uvedené mínusom.

Vstupuje táto zjednodušená faktúra do kontrolného výkazu a aj do daňového priznania aj keby išlo o štandardnú faktúru?

Je potrebné tento doklad niekde ešte vykázať?

Alebo sa do daňového a kontrolného uvedie iba daňový doklad k prijatej platbe?

Taktiež som si neni istá, či vôbec môžu zasielať zjednodušenú faktúru, nie sme fyzická osoba.

Ďakujem

Dobrý deň,

priamo v poučení KV nájdete:
Ak príjemca plnenia dostal faktúru vyhotovenú k prijatej platbe a táto platba
predstavovala 100 % ceny za dodanie tovaru alebo služby a následne v ďalšom zdaňovacom období dostal faktúru vyhotovenú o dodaní tovaru alebo služby, uvedie príjemca plnenia v príslušnom zdaňovacom období len faktúru k prijatej platbe (prijatú faktúru o dodaní tovaru alebo služby už v kontrolnom výkaze neuvádza). Rovnako sa postupuje aj keď takýto prípad nastane v rámci jedného zdaňovacieho obdobia.

https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/Po...

S prianím pekného dňa,
Lenka