Aké sú moje povinnosti, keď budem pracovať počas rodičovskej?

Zodpovedané
12. apr 2023

Dobrý deň,

mám 5-ročného škôlkara a 2-ročné druhé dieťa, ktoré idem dať do súkromnej škôlky. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, pracovný pomer mi stále trvá. Chcem však dať výpoveď a 24.4.2023 nastúpiť do nového zamestnania.

Aké sú moje povinnosti, keď budem pracovať počas rodičovskej?

Kto bude za mňa odvádzať zdravotné a sociálne poistenie?

Kde všade sa mám nahlásiť?

Aké mám oznamovacie povinnosti voči úradom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa zamestnáte, tak iba zamestnávateľ má povinnosti voči poisťovniam. Odvody bude odvádzať zamestnávateľ. Vy nenahlasujete nič.

Popri poberaní rodičovského príspevku môžete bez obmedzení pracovať v zamestnaní.

S prianím pekného dňa,
Lenka