Ako dlho a kedy mi bude vyplácaný príspevok na cestovanie za prácou?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

našla som si prácu, za ktorou cestujem 20 km. ÚPSVaR mi priznal 60 eur na mesiac.

Ako dlho mi bude príspevok vyplácaný?

Bolo písané, že minimálne 3 mesiace, ale na úrade práce mi povedali, že mala by som mať nárok 1 rok. V auguste budem mať 51 rokov. Nárok mám od 1.3.2023 a do dnešného dňa mi stále nič neprišlo.

Ďakujem

Dobrý deň,

príspevok sa poskytuje najviac počas šiestich mesiacov.

Zamestnancovi, ktorý bol pred získaním zamestnania znevýhodneným uchádzačom o zamestnanie, sa príspevok poskytuje aj počas ďalších najviac šiestich mesiacov.
Vo Vašom prípade by to mal byť 1 rok, nakoľko máte viac ako 50 rokov.

Pravdepodobne Vám príspevok príde za dva mesiace naraz, pokiaľ ste tlačivá podali včas.

S prianím pekného dňa,
Lenka