Budem mať nárok na príspevok z úradu práce?

kochanka
19. jún 2015

Ahojte. Vedel by mi niekto poradit ci budem mat narok na nezamestnanecky prispevok z uradu prace?Pracovala som hned po skonceni skoly vo viacerych firmach v poslednej necele 4 roky. Nastupila som na matersku a pocas nej my skoncila zmluva.Po skonceni materakej ak si nenajdem pracu sa budem musiet asi prihlasit na urad prace. Mam vobec narok na nejake peniaze z uradu prace alebo nie. Dakujem

gapa
19. jún 2015

@kochanka málo údajov si napísala. Ak to bol pp na dobu neurčitú a skončil pred viac ako rokom pred zaevidovaním na upsvar, tak nárok mať nebudeš.

kochanka
autor
19. jún 2015

@gapa bol to pp na dobu určitu zmluva mi skoncila počas MD

gapa
21. jún 2015

@kochanka ak budeš mať v poslendých 4och rokoch pred zaveidovaním!!!!! len pracovný pomer na dobu určitú (nie žiadnu dohodu!!! ani prac.pomer na dobud neurčitú), príp. dobrovolné poistenie, tak ti vznikne nárok na podporu 4mesiace.

kochanka
autor
21. jún 2015

@gapa dakujem to budem mať mne skoro 4 roky predlťovali stale zmluvu po troch mesiacoch. Mne ide len o to ak by som nahodou otehotnela ci nezostanem bez penazi lebo by mi počas tehotenstva skoncila materska a musela by som ist na urad prace. Ale aj tak ak sa nic nepodari tak budem hladat pracu hadam nejaku zoženiem.

gapa
21. jún 2015

@kochanka a ešte tolko, že ak sa nezaeviduješ hned po ukočnení pp, ale neskôr a v období 2roky pred zaevidovaním budeš mať len dni rd príp. md + dni po ukončení pp bez vym.základu, +. žiadny vym.základ v tomto období, tak sa ti bude rátať podpora z minima. Ak sa zaeviduješ hned po ukončení pp a budeš mať v období 2roky pred zaevidovaním len dni RD (NIE md, pn, očr, dni bez poistenia a pp), taka sa bude rátať z obdobia 2roky pred nástupom na RD.

kochanka
autor
21. jún 2015

@gapa tak tomuto som nerozumela ani slovo mam z toho hokej. Takto od 1/2010 do 8/2013 som robila v jednej firme 05/2013 som nastupila na MD ked hned po ukončeni MD bez toho aby som počas nej mala brigadu a v tej firme som robila stale na dobu určitu na čo mam narok z uradu prace napis mu to prosim co najednoduchsie

gapa
21. jún 2015

@kochanka takže robila si=mala si vym.základ do 4/2013, potom už si nemala vym.zákald? a pp skončil 8/2013? Ak je tak, tak pri zaevidovaní do 7/2015, budeš mať nárok na podporu z minima= cca 50% z 412eur po dobu 4mesiacov

fidorka7
18. máj 2020

@kochanka dávka v nezamestnanosti sa vypláca na sociálnej poisťovni, nie na úp.

kochanka
autor
18. máj 2020

@fidorka7 otazka bola polozena pred 5 rokmi