Ako dlho môžem byť PN?

Zodpovedané
21. máj 2024

Dobrý deň,

od 1.7.2023 do 5.8.2023 som bola PN. Teraz som PN od 27.10.2023. Od 1.4.2024 som na predčasnom dôchodku a moja PN dodnes trvá.

Ako dlho môžem ešte byť na PN a poberať súbežne PN dávky a dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak od poslednej práceneschopnosti neuplynulo ešte 26 týždňov trvania nemocenského poistenia, tak do podporného obdobia (52 týždňov = 1rok) sa započítavajú aj predchádzajúce obdobia dočasnej pracovnej neschopnosti v poslednom roku pred jej vznikom. O končiacom podpornom období SP informuje.

Na predchádzajúcej PN ste boli cca 36 dní. Podporné obdobie skončí po roku trvania PN = 25.10.2024 - 36 dní predchádzajúce PN. Podporné obdobie Vám orientačne zanikne cca 19.9.2024, ak nebola ešte nejaká iná PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka