Ako mám požiadať o doplatenie bonusu na deti?

Zodpovedané
25. jan 2024

Dobrý deň,

v priebehu roka som poberala daňový bonus na 3 deti, ale z maximálnej výšky 420 EUR som nedostala vždy plnú čiastku kvôli nízkemu príjmu.

Ako mám požiadať o doplatenie bonusu na deti?

Manžel tiež pracuje.

Aké doklady je potrebné priložiť?

Potrebujem podať daňové priznanie, alebo sa to dá požiadať v ročnom zúčtovaní u zamestnávateľa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ by ste chceli zahrnúť manželov príjem pre prepočet DB, potom nemôžete požiadať o Ročné zúčtovanie zamestnávateľa, ale musíte si sama podať Daňové priznanie. Priložíte kópiu Ročného zúčtovania z manželového zamestnania a Potvrdenie o príjme z Vášho zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka