Ako nastaviť ceny v e-shope?

Zodpovedané
15. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala ako je to s platením DPH. Som SZČO a chcem mať eshop s print on demand produktami zo zahraničia, primárne z Holandska, Česka a Nemecka. Pri invoice som si doteraz nenašla, že by cena bola s VAT, keď som si objednávala produkty pre seba na skúšku kvality.

Ako nastaviť ceny v e-shope?

Majú byť s DPH alebo bez DPH?

Za minulý rok som mala príjem zo SZČO len nejakých 150 EUR.

Nemala by som byť platcom DPH?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží komu budete produkt predávať. Či len tu na Slovensku, alebo budete predávať aj v zahraničí, či pre občanov, pre firmy. Neplatiteľ DPH fakturuje bez DPH.

Ak neplatiteľ DPH bude nakupovať tovar z EÚ a v danom kalendárnom roku presiahne suma nakúpeného tovaru z EÚ hranicu 14 000 EUR, musí sa pred dosiahnutím hranice registrovať na IČ DPH. Takýto typ IČ DPH by ale neplatiteľ dph na Slovensku používal len pri komunikácii s EÚ.

Článok, ktorý sa týka aj Vás, Vám prikladám do linku. Tam nájdete viac informácii:
https://www.podnikajte.sk/dan-z-pridanej-hodnot...

S prianím pekného dňa,
Lenka