Ako ovplyvnia dve aktívne dohody výšku materského?

Zodpovedané
15. mar 2024

Dobrý deň,

pracujem na TPP, kde som momentálne na RD. Pracovný pomer stále plynie. Kým mi skončí rodičovská dovolenka, tak nastúpim na ďalšiu materskú s ďalším dieťatkom.

Nástup na ďalšiu MD mám v juli a od minulého roku od mája mám dohodu, na ktorú pracujem. Od tohto apríla budem mať ďalšiu dohodu u ďalšieho zamestnávateľa. Teda budem mať dve aktívne dohody.

Ako mi to prosím ovplyvní ďalšiu materskú?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám trvá pracovný pomer a máte popri ňom ešte aj dohodu s pravidelným príjmom, ak by pracovný pomer aj dohoda trvala k nástupu na materskú a z dohody máte 270 dní nemocenského poistenia, mohli by ste mať súbeh dvoch materských, a to aj z pracovného pomeru aj z dohody.

Druhá dohoda neovplyvní výšku materskej, nakoľko z nej nevznikne nárok na materské. Z tejto dohody nebudete mať 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka