Ako postupovať, aby som mala materské aj pri druhom dieťati?

Zodpovedané
7. dec 2023

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskom príspevku, dcéra má 21 mesiacov. Pracovný pomer mi skončil v máji 2022. Plánujeme druhé dieťa. Nemám nemocensky poistených 270 dní.

Ako postupovať, aby som mala materské aj pri druhom dieťati?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre nárok na materské je potrebné byť nemocensky poistená alebo v ochrannej lehote a dosiahnuť 270 dní nemocenského poistenia za posledné dva roky do pôrodu. Obidve podmienky môžete splniť zamestnaním sa, alebo sa môžete dobrovoľne poistiť.
https://www.socpoist.sk/kto-som/dobrovolne-pois...

S prianím pekného dňa,
Lenka