Ako postupovať, aby som nezostala úplne bez príjmu?

Zodpovedané
13. máj 2024

Dobrý deň,

musím ísť na OČR a myslím si, že so mnou zamestnávateľ ukončí pracovný pomer v skúšobnej dobe.

Čo potom robiť, aby som nezostala úplne bez príjmu?

Ak sa tak stane, tak mám ostať jeden deň na OČR a potom ísť na PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám oznámia ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej lehote, môžete požiadať o ukončenie OČR a následne ísť na PN z ochrannej lehoty, (pokiaľ máte zdravotné problémy). Ochranná lehota je štandartne 7 dní po skončení nemocenského poistenia - skončenia pracovného pomeru.

Možnosťou je aj ísť na ÚPSVaR, ak máte nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka