Ako postupovať, keď zamestnávateľ nechce riešiť rekreačný príspevok?

Zodpovedané
24. apr 2023

Dobrý deň,

splnila som všetky podmienky na preplatenie rekreačného príspevku u zamestnávateľa. Ten však v rámci celej firmy verejne vyhlasuje, že tieto príspevky nerieši a neprepláca. Všetci zamestnanci firmy s týmto stanoviskom ticho súhlasia a nikto voči tomuto rozhodnutiu nijako nekoná.

Je možné vecami pohnúť?

Bude sa inšpektorát práce týmto problémom zaoberať a danú firmu v tomto smere riešiť?

Inšpektorát práce mi dal odozvu, že nárok na vyplatenie si viem vymôcť iba súdnou cestou. Ja však nemám v pláne sa ísť kvôli 200 eur súdiť.

Čo mám podniknúť, aby firmu niekto riešil a aby zamestnanci neboli klamaní?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Inšpektorát práce a aj Finančná správa SR by sa tým mali zaoberať.

Skúste zadať otázku do poradne, kde sa zaoberajú aj pracovným právom, určite Vám povedia viac k tejto problematike:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

S prianím pekného dňa,
Lenka