Ako postupovať pri daňovom bonuse, keď môj manžel nie je otec mojich dvoch detí?

Zodpovedané
16. feb 2024

Dobrý deň,

celý minulý rok som pracovala, avšak moja hrubá mzda bola za minulý rok 750 EUR. Účtovnička mi poradila, že ak chcem plný daňový bonus, tak mám si tam zahrnúť aj manželov príjem (manželia sme od júna 2023).

Mám dve deti, ktorým on nie je biologický otec. Podmienku by sme spĺňali len za obdobie 7-12, aby som mohla zahrnúť aj jeho príjem. Účtovníčka mi povedala, že ak tam chcem dať manžela, musím si daňové priznanie spraviť sama. On mal hrubú mzdu 2300 EUR.

Môžem si spraviť daňové priznanie sama s tým, že 1-6/2023 si uplatnim na deti daňový bonus iba ja a od 7-12/2023 tam pripojím aj manželov príjem?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, podávate daňové priznanie. Vy uvedetie nárok na DB za celý rok, uvediete aj príjem manžela, pri ňom krížikom označíte obdobie od 7-12. Účtovníčka Vám správne povedala.

S prianím pekného dňa,
Lenka