Ako riešiť situáciu, keď zamestnankyňa a aj jej manžel poberali súčasne daňový bonus na to isté dieťa?

Zodpovedané
13. dec 2023

Dobrý deň,

omylom sa stalo, že zamestnankyňa si poberala daňový bonus za 10/2023 na dieťa a neupozornila, že aj jej manžel tak isto poberal na ich dieťa bonus.

Ako to treba riešiť?

V ročnom zúčtovaní za rok 2023 bude mať nedoplatok, zrazený daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, vysporiada sa to v Ročnom zúčtovaní dane. Bude mať nedoplatok. Ak by zamestnankyňa nepožiadala o Ročné zúčtovanie, vysporiada si to sama v daňovom priznaní.

S prianím pekného dňa,
Lenka