Ako si navýšim reťazovú materskú?

Zodpovedané
19. sep 2023

Dobrý deň,

som na rodičovskom, ale budúci rok prejdem na materskú.

Ako si ju môžem navýšiť?

Pomôže mi, keď mii dá zamestnávateľ 1 deň dovolenky, alebo pôjdem "odpracovať" jeden deň?

Kedy to mám tak urobiť?

Môžem mať tým pádom vyššie tehotenské?

Ďakujem

Dobrý deň,

pomohlo by Vám to hlavne v prípade keby sa pracovný pomer končil a zostala by Vám nevyčerpaná dovolenka, ktorú by Vám pri skončení pracovného pomeru preplatili.

Keby ste v deň čerpanej dovolenky mali ešte aj nejakú zvlášť prémiu, odmenu, ktorú by ale vedel zamestnávateľ aj odôvodniť, to by skôr mohlo navýšiť materskú ako len čerpanie jedného dňa dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka