Ako ukončiť živnosť?

Zodpovedané
2. dec 2023

Dobrý deň,

manžel chce ukončiť živnosť k 31.12.2023.

Kedy sa má dostaviť na úrad a ukončiť živnosť?

Je potrebné nahlasovať ukončenie aj na daňový úrad, SP a zdravotnú?

Ďakujem

Dobrý deň,

živnosť vie ísť zrušiť kedykoľvek. Vyplní požadované údaje a dátum, ku ktorému sa živnosť ukončí.

Okresný úrad - odbor živnostenského podnikania oznámi na jeho žiadosť Daňovému úradu, takisto Sociálnej aj Zdravotnej poisťovni zrušenie živnosti. Oznamovať ukončenie nie je teda potrebné.

Do 30 dní odo dňa zrušenia živnosti je ale potrebné požiadať Daňový úrad o zrušenie registrácie na daň z príjmov. Prípadne zrušiť registráciu aj na daň zo závislej činnosti či DPH, ak bol na ne registrovaný a to elektronicky. A ešte odovzdať kartičku DIČ, IČDPH ak ich mal.

S prianím pekného dňa,
Lenka