Ako vydokladujem mesiac, v ktorom som nemala príjem?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. V januári som bola nahlásená na ZP ako samoplatca ZP, ale nemala som žiadny príjem, ale bola som doma a manžel bol na materskej dovolenke. Od februára už som poberala rodičovský príspevok.

Ako mám k DP vydokladovať tento mesiac?

Má manžel v tomto mesiaci nárok na zníženie základu dane na manželku, alebo sa nezdaniteľná časť uplatní len na mesiace február až december?

Ďakujem

Dobrý deň,

postačí Vám rodný list dieťaťa Predpokladám, že sa jedná o dieťa do troch rokov. V tom prípade, nie je podstatný kto poberal materské, alebo rodičovský príspevok, ale dôležitý je vek dieťaťa. Ak dieťa do konca roka nemalo 3 roky, manžel má nárok na nezdaniteľnú časť na manželku za celý rok.

S prianím pekného dňa,
Lenka