Ako vyplním daňové priznanie, keď som slobodný umelec na rodičovskej?

Zodpovedané
7. mar 2024

Dobrý deň,

som na Slovensku registrovaná ako slobodný umelec a zároveň poberám prvým rokom rodičovský príspevok. Moje príjmy za tento rok boli okolo 3000 EUR, tým pádom daňové priznanie treba podať.

Čo dám pri vyplňovaní do výdavkov?

Zdravotné poistenie mi platí štát.

Dám tam 0 EUR?

Následne to potom pošlem do Socialnej poisťovne, či budú nejaké nedoplatky?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží či Vám zrazili zrážkovú daň a akú zmluvu ste uzatvorili.
Do daňového priznania ak ste neplatili zdravotné poistenie počas roka 2023, tak daný riadok nevyplníte.

Daňové priznanie podáte na Daňový úrad, do Sociálnej poisťovne už nič neoznamujete.

Prikladám Vám link, kde máte všetko podrobne uvedené, priamo z Finančnej správy a je tam aj priložený príklad s návodom na vyplnenie Daňového priznania.
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/d...

S prianím pekného dňa,
Lenka