Ako znížiť vysoký stav záväzkov na účtoch 365 a 372?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

dovoľujem si Vás poprosiť o pomoc pri riešení problému ohľadom s.r.o., kde je vysoký stav záväzkov na účtoch 365 a 372.

Účet 365 je z dôvodu finančných dotácii do firmy a 372 je kúpa podniku (živnosti - celej firmy, ktorá bola potom zrušená a všetko prenesené na túto novovzniknutú s.r.o. Tam s.r.o. postupne spláca, ale už nevie kvôli nedostatku financií.

Ide o jednoosobovú sr.o., ktorá má tieto záväzky voči spoločníkovi. Ten je aj majiteľ, konateľ aj vlastný zamestnanec.

Ako ich znížiť, keď s.r.o. nemá dostatok financií na účte a ani v pokladni?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemáte mu ako zaplatiť záväzky, nemáte dostatok financií ani v pokladni ani na bankovom účte.

Ešte by sa dalo porozmýšľať nad napr: Odpis premlčaných záväzkov voči spoločníkom a členom. Započítať s nejakou pohľadávkou ak nejakú má.

S prianím pekného dňa,
Lenka