Aký vplyv majú obdobia nezamestnanosti na sumu dôchodku?

Zodpovedané
5. jún 2024

Dobrý deň,

mám už po 40tke a za posledných 20 rokov som bola 3x evidovaná na úrade práce a poberala som podporu v nezamestnanosti.

Aký to má dopad na výpočet dôchodku?

Budem ho mať krátený?

Počíta sa obdobie nezamestnanosti do odpracovaných rokov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do obdobia dôchodkového poistenia sa započíta obdobie v evidencii na ÚPSVaR do roku 2000 a obdobie poberania dávky v nezamestnanosti v rokoch 2001 do 2003.

Od roku 2004 sa do odpracovaných rokov evidencia na ÚPSVaR nezapočíta, ale je možnosť spätne doplatiť dôchodkové poistenie za obdobie na ÚPSVaR.

S prianím pekného dňa,
Lenka