Bude mať vplyv na výpočet materskej to, ak by som si v decembri vyčerpala pár dní dovolenky?

Zodpovedané
28. nov 2023

Dobrý deň,

momentálne som na RD, na MD nastupujem vo februári 2024. Pracovný pomer mi stále trvá.

Bude mať vplyv na výpočet materskej to, ak by som si v decembri vyčerpala pár dní dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Váš plat za ten čas čo ste na RD nestúpol a nie je výrazne vyšší, alebo by ste nedostali ešte popri tých pár dní nejaké prémie - ohodnotenie, tak vysoký rozdiel by vo výpočte materskej nemal byť.

S prianím pekného dňa,
Lenka