Bude mi priznaná materská z DNP, ak si do pôrodu zaplatím 270 dní?

Zodpovedané
26. jún 2023

Dobrý deň,

pracovný pomer mi skončil 11.4.2021, 29.9.2021 som nastúpila na MD (materská priznaná). Momentálne mi trvá dobrovoľne nemocenské poistenie od 1.2.2023. Zistila som, že som tehotná s druhým dieťaťom (5tt).

Zachytila som, že sa menili nároky na priznanie materskej pri dobrovoľnom poistení.

Bude mi priznaná materská z DNP, ak si do pôrodu zaplatím 270 dní?

Ďakujem

Dobrý deň,

bude Vám priznaná materská z DNP, pokiaľ splníte 270 dní nemocenského poistenia a poistenie bude aj zaplatené.

Tie zmeny ohľadom DNP už sú nanovo upravené.

S prianím pekného dňa,
Lenka