Bude mi určite uznaná materská zo zamestnania?

Zodpovedané
11. dec 2023

Dobrý deň,

od 10/2020 som bola živnostníčka. Od 10/2022 som si platila odvody do Sociálnej poisťovne. V roku 2023 som otehotnela a termín pôrodu mám daný na 11.1.2024. Od 5.8.2023 som zamestnaná a na materskú som nastúpila 30.11.2023. Živnosť som síce k 10/2023 prerušila, ale odvody som si aj naďalej do SP musela platiť, nakoľko mám zápis v NBS registri.

Bude mi určite uznaná materská zo zamestnania?

V SP mi povedali, že vďaka zmene od 1.7.2023, kde rátajú dni nemocenského aj z prebiehajúceho poistenia mi bude uznaná.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, započítajú Vám dni nemocenského poistenia zo SZČO, aj z trvajúcich odvodov do SP za NBS, pokiaľ budete žiadať resp. ste žiadali o materské iba zo zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka