Bude mi vychádzať dávka v nezamestnanosti?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

bola som zamestnaná 2,5 roka. Keď som otehotnela, podpísali sme výpoveď. Išla som na úrad práce s tým, že mi vyšla dávka v nezamestnanosti, poberala som ju pol roka. Materskú som mala vyššiu, keďže som ukončila pracovný pomer v ochrannej lehote, poberala som aj rodičovskú dovolenku. A počas nej som nastúpila do práce, teda mesiac pred skončením rodičovskej dovolenky. Pol roka mám odrobené v terajšej práci, ale do konca mesiaca chcem dať výpoveď. Nie som si istá výpovednou dobou. Okrem toho, je veľký problém nájsť si novú prácu, keďže máme dieťa stále choré a nemá nám ho ani kto postrážiť. Preto potrebujem vedieť aj to, či mi vyjde dávka v nezamestnanosti.

Je po odpracovanom polroku výpovedná doba jeden alebo až dva mesiace?

Mala by som ešte nárok na dávku nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste poberali dávku v nezamestnanosti a vyčerpali ste ju celú (šesť mesiacov), tak nový nárok na dávku v nezamestnanosti môžete v budúcnosti mať len vtedy, ak opäť splníte podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti. Teda znovu musíte byť poistená na poistenie v nezamestnanosti najmenej 730 dní t.j. dva roky. Toto nesplníte.

Ak ste odpracovali menej ako 1 rok, výpovedná doba je 1 mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka