Bude moja žiadosť o materské zamietnutá?

Zodpovedané
5. sep 2023

Dobrý deň,

19.5.2022 mi skončil pracovný pomer, ktorý trval od roku 2013. V roku 2017 som išla na prvú materskú a do práce som sa už nevrátila. V roku 2019 nasledovala druhá materská, medzitým som pracovala na dohodu v inej firme. Od 20.5.2022 som bola na rodičovskej dovolenke a úrade práce.

V decembri som otehotnela a v júni tento rok som si podávala žiadosť o materské. Dieťa je už na svete, no stále mi neprišlo nijaké vyjadrenie zo SP.

Mám nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

z uvedeného textu nie je jasné, kedy Vám začali a skončili nemocenské poistenia. Tým pádom neviem posúdiť, či máte nárok na materské.

Informujte sa na pobočke Sociálnej poisťovne, ako bola posúdená Vaša žiadosť o materské a či ju vôbec evidujú.

S prianím pekného dňa,
Lenka