Bude sa mi dávka počítať aj z dohôd?

Zodpovedané
23. máj 2024

Dobrý deň,

pred nástupom na materskú som pracovala v TPP a mala som 2 dohody o pracovnej činnosti, z ktorých som platila odvody. Po ukončení materskej budem evidovaná na úrade práce.

Bude sa mi dávka počítať aj z dohôd alebo z TPP?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Ak do tohto obdobia spadajú dohody, tak môžu ovplyvniť výšku dávky v nezamestnanosti (platil sa z nich aj odvod na poistenie v nezamestnanosti).

S prianím pekného dňa,
Lenka