Bude sa mi materská dávka počítať z príjmu od obidvoch zamestnávateľov?

Zodpovedané
21. júl 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom materskej dávky. Mám dvoch zamestnávateľov. U jedného mám pracovný pomer na dobu neurčitú a u druhého do 31.8.2023. Zmluva bola na rok, keďže som otehotnela, zmluvu nepredĺžili. Termín pôrodu mám 30.10.2023.

Keď pôjdem na materskú dovolenku po skončení pracovného pomeru v tej druhej práci, bude sa mi materská dávka počítať z príjmu od obidvoch zamestnávateľov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri skončení jedného nemocenského poistenia sa ochranná lehota neuplatňuje, pretože je stále aktívne ďalšie nemocenské poistenie.

Nárok na materské bude z trvajúceho pracovného pomeru, a dávka sa bude počítať z príjmu iba od tohto zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka