Bude sa mi materská dávka rátať osobitne aj zo skráteného a aj z plného úväzku za rok 2023?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

aktuálne poberám rodičovský príspevok do marca 2024. Zároveň pracujem od apríla 2022 na skrátený úväzok a od mája 2023 na plný úväzok. Zistila som, že som tehotná a neviem ako sa mi bude počítať materské. Termín pôrodu mám v marci a vtedy mi končí aj rodičovský príspevok.

Bude sa to brať ako reťazový pôrod, alebo sa to bude rátať osobitne aj zo skráteného a aj z plného úväzku za rok 2023?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

záleží od toho, či pracujete na svojom pôvodnom mieste, z ktorého ste boli na rodičovskej dovolenke. Pokiaľ ste prerušili čerpanie rodičovskej dovolenky, začali ste pracovať a ak na materskú nastúpite v roku 2024, nové materské by sa už počítalo z príjmu, ktorý ste mali počas roku 2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka