Bude sa mi počítať podpora v nezamestnanosti aj z odstupného?

Zodpovedané
10. sep 2023

Dobrý deň,

bude mi končiť rodičovská dovolenka a so zamestnávateľom som sa dohodla na ukončení pracovného pomeru dohodou a na odstupnom. Taktiež sme sa dohodli na čerpaní dovolenky (5 dní) a zvyšný nárok na dovolenku mi preplatí.

Zamestnávateľ mi zaslal na odsúhlasenie výplatnú pásku.

Sú tam dobre vypočítané odvody do SP (percentuálne to nesedí s hrubou mzdou)?

Kráti sa to, keď odpracujem len 5 dní?

Tých 5 dní, ktoré nastúpimna dovolenku.

Bude sa mi počítať podpora v nezamestnanosti aj z odstupného?

Ďakujem

Dobrý deň,

obrázok vidím rozmazane, ale výpočet by mal byť v poriadku.

Čo sa týka odvodov do Sociálnej poisťovne, tam sa alikvótne prepočítal maximálny vymeriavací základ, nakoľko v 09/2023 by ste boli 24 kalendárnych dní na RD, mali ste prerušené nemocenské poistenie, resp. poistenia do SP a 6 dní by trvalo nemocenské poistenie (5dní dovolenka + 1deň sobota).

Maximálny VZ pre rok 2023 je 8477€ / 30 dní v 09/2023 = 282,56 eur.

282,56 x 6 dní nemocenského poistenia = 1695,36 bol maximálny VZ pre odvody do SP, okrem úrazového poistenia. Keby nebol strop vymeriavacieho základu, alebo by sa alikvotne nekrátil, tak by boli odvody do SP platené z celej hrubej mzdy.

S prianím pekného dňa,
Lenka