Bude sa mi rátať maximálna výška daňového bonusu aj z materskej?

Zodpovedané
15. mar 2024

Dobrý deň,

moja hrubá mzda je od 1.1.2023 vo výške 1570 EUR. Nástup na MD s mladším synom bol 19.6.2023.

Akú výšku daňového bonusu na deti dostanem?

Bude sa mi rátať maximálna výška DB aj z materskej?

Alebo lepšie je uplatniť mužovi od 19.6.2023 DB na obidve deti?

Ten je SZČO a odvádza minimálne sociálne a zdravotné odvody.

Ďakujem

Dobrý deň,

daňový bonus sa prepočíta podľa Vašich celoročných príjmov zo zamestnania. Materská nie je zdaniteľný príjem, v DP sa neuvádza.

V daňovom priznaní si môžete zahrnúť manželov príjem na navýšenie príjmov pre výpočet daňového bonusu. Ak by jeden z Vás požiadal o odklad podania DP, tak je potrebné, aby aj ten druhý požiadal o odklad tiež.

S prianím pekného dňa,
Lenka