Bude sa môj pracovný pomer z roku 2021 počítať do obdobia potrebného na nárok na dávku v nezamestnanosti?

Zodpovedané
27. feb 2024

Dobrý deň,

od roku 2017 som bola na materskej až do roku 2021. Od 7.9.2020 som popri rodičovskej dovolenke mala uzatvorený pracovný pomer do 31.8. 2021, teda 359 dní. V tom období mi skončila aj rodičovská dovolenka a vlastne od septembra do cca konca mája 2022 som bola na úrade práce. V tom čase som žiadala o dávku v nezamestnanosti, ale nemala som na ňu nárok.

Od 2.6.2022 aktuálne doteraz mi trvá pracovný pomer. Chcela by som ho ukončiť.

Bude sa obdobie 359 dní započítavať do tých 730 dní, ktoré je potrebné splniť na schválenie dávky v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky = 730 dní.

Ak ste v minulom období nečerpali dávku v nezamestnanostii z predošlého pracovného pomeru, potrebné dni sa môžu započítať (spadajú do posudzovaného obdobia).

S prianím pekného dňa,
Lenka