Bude splnená podmienka 270 dní v mojom prípade?

Zodpovedané
3. aug 2023

Dobrý deň,

ďakujem za zodpovedanie otázky: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Vedela som, že mi PN neuznajú, takže platby som mala uhradené na čas, aj od toho 5.5.- 31.5.2023 . Neviem však, či sa mi aj toto obdobie počíta do 270 dní na nárok na PN. Keďže som bola na neplatenej PN, ale odvody a poistenia som si za to obdobie uhradila poctivo a na čas, nedoplácala som to neskôr.

Od 20.2.2022 - 28.2.2023 som bola zamestnaná po RD. Od 18.11.2022 do 29.4.2023 som brigádovala, mala som pravidelný príjem, odvody aj všetko ostatné platené. Od 2.5.2023 som DNP. Od toho 5.5-31.5. som bola vedená ako PN u lekára, ale u sociálky PN neprešla, takže som uhradila DNP aj za toto obdobie.

DNP stále trvá a aj bude, som na rizikovom tehotenstve a chcem, aby mi vyšla aj nejaká materská, keďže mi chýbali len nejaké 3 mesiace. Podľa mojich výpočtov mi 270 dní a nárok na platenú PN vychádza na polovicu augusta, ale možno sa mýlim.

Či a kedy bude splnená podmienka 270 dní v mojom prípade?

Započíta sa tam obdobie od 5.5.- 31.5. na neplatenej PN?

Ďakujem

Dobrý deň,

dátumy a hlavne roky máte uvedené správne? Nie všetko mi sedí a je jasné. Napíšte mi na nižšie uvedený mail, prešli by sme Vašu situáciu podrobnejšie.

S prianím pekného dňa,
Lenka