Budem mať nárok na daňový bonus, keď som od apríla PN?

Zodpovedané
17. okt 2023

Dobrý deň,

od apríla som PN a pravdepodobne stále budem až do konca roka 2023. Za január, február a marec som bonus dostal. Obidvaja chlapci majú do 15 rokov. Za odpracované 3 mesiace hrubý príjem bol 3900 EUR.

Budem mať nárok na daňový bonus v ročnom zúčtovaní za rok 2023 (apríl až december)?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe vykonania Ročného zúčtovania dane (alebo podaním Daňového priznania) sa celoročný nárok na DB prepočíta a podľa príjmu sa rozdiel douplatní. Vyjde Vám nejaký doplatok (ak sa nič nezmení, tak cca 70 EUR).

S prianím pekného dňa,
Lenka