Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti, keď som nemala zamestnávateľa?

Zodpovedané
11. feb 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti, keď som nemala zamestnávateľa?

Materskú som nepoberala, lebo som ukončila pracovný pomer pred otehotnením. Poberám len rodičovský príspevok, ktorý mi čoskoro končí.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ Vám od ukončenia pracovného pomeru uplynuli 2 roky a až po nich sa pôjdete evidovať na ÚPSVaR, tak už Vám nevznikne nárok na podporu. Nesplníte podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti za posledné 4 roky.

Zaevidovať sa na ÚPSVaR je potrebné do dvoch rokov od skončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka