Budem mať nárok na dávky, keď v blízkej dobe otehotniem?

Zodpovedané
27. jún 2023

Dobrý deň,

mám aktívnu pracovnú zmluvu od 05/2017. Od 12/2019 som nastúpila na MD, následne na RD, ktorá mi skončila dovŕšením synových 3 rokov dňa 30.1.2023. Hneď od 31.1.2023 som čerpala dovolenku v práci do 10.3.2023. Od 11.3.2023 som na PN, ktorá stále trvá.

Okolností sa vyvinuli tak, že v práci budem musieť dať v blízkej dobe výpoveď.

Ak v blízkej dobe otehotniem, mám nárok na tehotenský príspevok a následne na materskú dovolenku, ak môj pracovný pomer už bude ukončený?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ otehotniete do pol roka od zániku nemocenského poistenia (skončenia pracovného pomeru), tak budete v ochrannej lehote a z tejto ochrannej lehoty budete mať nárok na tehotenské a materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka