Budem mať nárok na druhú materskú dávku po dovŕšení 3 rokov?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke s dcérou, ktorá bude mať koncom januára 3 roky. Koncom marca sa nám má narodiť druhé dieťatko.

Mám nárok na materskú dávku, ak to nebude plynulý prechod z rodičovskej dovolenky na materskú?

Ako mám postupovať, aby som mala nárok na materskú dávku?

Zamestnaná som na dobu neurčitú.

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na druhú materskú, nakoľko pracovný pomer trvá.

Medzi koncom rodičovskej dovolenky a začiatkom materskej dovolenky sa môžete vrátiť do práce, alebo čerpať dovolenku, alebo ísť aj na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka