Budem mať nárok na materské a tehotenské, keď mi skončil trvalý pracovný pomer?

Zodpovedané
13. sep 2023

Dobrý deň,

1.6.2023 mi skončila RD, k 2.6.2023 som nastúpila na jeden deň do práce a zároveň som dala výpoveď. Od 3.7.2023 som na úrade práce a pravdepodobne som tehotná.

Budem mať nárok na tehotenské a materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bolo za ten jeden deň v práci odvedené nemocenské poistenie, tak sa Vám po RD aktivovalo nemocenské poistenia a nemocenské poistenie zaniklo dňom ukončenia pracovného pomeru. Ak by ste nepracovali alebo nečerpali dovolenku. tak dňom nástupu na RD a nemali by ste ochranú lehotu.

Ak ste teda otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia, ktoré zaniklo 2.6.2023, budete mať nárok na tehotenské aj materské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka