Budem mať nárok na materské z ochrannej lehoty?

Zodpovedané
12. jan 2024

Dobrý deň,

celý rok 2022 som pracovala na dohodu až do januára 2023. Od februára 2023 do apríla som bola na úrade práce. Od mája som nastúpila do normálneho pracovného pomeru na dobu určitú, teda do konca septembra 2023. Otehotnela som v auguste, bolo to ešte počas trvania pracovného pomeru.

September a október som bola PN s tým, že pracovný pomer skončil na konci septembra. Od novembra som evidovaná na úrade práce. Nárok na tehotenské mi vznikol.

Budem mať nárok na materské z ochrannej lehoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

spočítajte si presné dni nemocenských poistených za posledné dva roky pred očakávaným dňom pôrodu. Pokiaľ Vám vyjde 270 dní, tak budete mať nárok na materské z ochrannej lehoty. Obdobie PN počítajte do ukončenia pracovného pomeru.

S prianím pekného dňa,
Lenka