Budem mať nárok na materskú dávku pri druhom bábätku?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

1.3.2023 mi skončil pracovný pomer ukončený výpoveďou a nastúpila som na materskú. Medzičasom som druhýkrát otehotnela 5.11.2023.

Budem mať nárok na materskú pri druhom bábätku?

Termín pôrodu 26.7.2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste otehotneli až po pol roku od skončenia nemocenského poistenia (ukončenia pracovného pomeru), tak už nebudete v ochrannej lehote. Momentálne by ste nemali nárok na materské, nakoľko nemáte ani aktívne nemocenské poistenie.

Zamestnaním, alebo dobrovoľným poistením by ste mohli mať nárok na nové materské, ak za posledné dva roky do pôrodu by ste ešte splnili aj 270 dní nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka