Budem mať nárok na odstupné?

Zodpovedané
20. apr 2023

Dobrý deň,

som zamestnaná na dobu určitú do 30.4.2022, odpracovala som vo firme 2 roky. Od začiatku roka som na PN, teraz idem na materskú a týždeň po nástupe na MD mi končí PP.

Mám na niečo nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky.

Ak bol pracovný pomer kratší, zamestnávateľ môže predĺžiť pracovný pomer, aj keď ste na PN. Ak ste mali pracovný pomer na dobu určitú dva roky, tak pracovný pomer Vám skončí 30.04.2023 bez ohľadu na PN. Ak ste nevyčerpali dovolenku, tak Vám ju pri ukončení pracovného pomeru preplatia.

Pokiaľ Vám skončil pracovný pomer na dobu určitú uplynutím doby, na ktorú bol dohodnutý, nárok na odstupné nie je.

S prianím pekného dňa,
Lenka