Budem mať nárok na vyplatenie daňového bonusu za rok 2023 na 2 deti do 18 rokov?

Zodpovedané
27. jan 2024

Dobrý deň,

od 1/2023 až do 6/2023 na bola PN. Som rozvedená, ZŤP, aj plný invalidný. V 6/2023 som dostala výpoveď po skončení PN, vyplatené odstupné. Bola som na úrade práce do 9/2023. Od 10/2023 som sa zamestnala v soc. podniku a bonus som si uplatňovala.

Budem mať nárok na vyplatenie daňového bonusu za rok 2023 na 2 deti do 18 rokov?

Počíta sa do príjmu aj invalidný dôchodok?

Budem musieť doložiť príjem bývalého manžela, aby mi doplatili plnú výšku bonusu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ si chcete zahrnúť aj príjem bývalého manžela, tak si podávate daňové priznanie sama a nemôžete požiadať zamestnávateľa o Ročné zúčtovanie dane a doplatenie Daňového bonusu.

Do DP uvediete či bývalý manžel si podával sám DP, alebo mal vykonané Ročné zúčtovanie, ak by mal Ročné zúčtovanie kópiu z neho priložíte k Daňovému priznaniu.

Invalidný dôchodok nie je zdaniteľný príjem, do DP sa neuvádza.

S prianím pekného dňa,
Lenka