Budem mať PN z obidvoch zamestnaní?

Zodpovedané
31. aug 2023

Dobrý deň,

mám dve práce. V jednej mi skončila pracovná zmluva 30.9.2023 a nepredĺžili mi ju.

Ako to je s PN po skončení zamestnania?

Mám ísť na PN tým pádom z oboch zamestnaní?

Aká dlhá je ochranná lehota?

Ďakujem

Dobrý deň,

ochranná lehota z ukončeného pracovného pomeru sa neuplatní, nakoľko budete mať ešte iné aktívne nemocenské poistenie.

Buď by ste museli mať ukončené obe zamestnania a z oboch ísť na PN z ochrannej lehoty, alebo ísť na PN ešte pred ukončením pracovného pomeru (jeden by počas PN trval stále a druhý by počas PN zanikol).

Štandardná ochranná lehota po zániku nemocenského poistenia je 7 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka