Budem mať vo výplatnej páske zahrnutý aj daňový bonus za 2 deti, keď príjem bude iba z dovolenky?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

do 12. januára 2024 som bol na materskej dovolenke, ktorá mi tým dňom skončila. Po víkende od 15teho do konca januára mám čerpanú starú dovolenku 13 dní. Na deň dovolenky mám priemer 73,4 EUR, čo predstavuje 954,2 EUR za tie dni.

Budem mať vo výplatnej páske zahrnutý aj daňový bonus za 2 deti, keď príjem bude iba z dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, príjem za dovolenku je zdaniteľným príjmom. Budete mať nárok na daňový bonus v krátenej výške.

S prianím pekného dňa,
Lenka