Budem musieť vracať stabilizačný príspevok, aj keď sa chcem po odrobených 6 mesiacoch vrátiť na rodičovskú dovolenku?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

syn má 3,5 roka a bola mi schválená rodičovská dovolenka pre nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa.

Budem musieť vracať stabilizačný príspevok, aj keď sa chcem po odrobených 6 mesiacoch vrátiť na rodičovskú dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

stabilizačný príspevok je podmienený zotrvaním zdravotníckeho zamestnanca u zamestnávateľa po dobu troch rokov.

Do doby zotrvania zdravotníckeho pracovníka v pracovnom pomere sa nezapočíta doba materskej dovolenky aj rodičovskej dovolenky. Táto trojročná doba zotrvania u zamestnávateľa sa Vám teda predlžuje o čas čerpania materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, PN nad 45 dní. V prípade, že by Vám pracovný pomer skončil pred uplynutím tejto doby, až vtedy by ste bola povinná vrátiť alikvotnú časť stabilizačného príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka