Budú sa mi do dní poistenia počítať aj dni z pracovnej činnosti, čo som mala na dohodu aj napriek tomu, že pracovný pomer už bude ukončený?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

od 4.7.2023 som zamestnaná na dohodu, z ktorej mi je riadne platené nemocenské poistenie. Od 11. 01.2024 som súčastne zamestnaná aj na TPP u iného zamestnávateľa. Dohodu chcem ukončiť, ale TPP mi ostáva. 26.8.2024 mám termín pôrodu.

Pri posúdení splnenia podmienok a 270 dní poistenia sa budú rátať aj dni z pracovnej činnosti, čo som mala na dohodu aj napriek tomu, že pracovný pomer už bude ukončený?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno.

270 dní nemocenského poistenia sa budú počítať ku dňu podávania žiadostí o materské z TPP + aj ukončených nemocenských poistení za posledné 2 roky pred podaním konkrétnej žiadosti o dávku.

S prianím pekného dňa,
Lenka