Čo ak nebudem súhlasiť s dohodou?

Zodpovedané
11. máj 2024

Dobrý deň,

počas rodičovskej dovolenky som si začala privyrábať u iného zamestnávateľa na živnosť, ale pôvodný zamestnávateľ s tým nesúhlasil. Navrhol ukončiť pracovný pomer dohodou. Pracovný pomer trvá od 07/2018.

Mám nárok na nejaké odstupné?

Ak nebudem súhlasiť s dohodou, môžu mi dať výpoveď ak som ešte stále na RD?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výpoveď by Vám nemal dať, môže iba vo výnimočných situáciach, a to v prípade, že by končil svoju činnosť, alebo sa premiestňoval a z nadbytočnosti, s nárokom na odstupné.

Väčší problém sa javí v tom, že pôvodný zamestnávateľ Vám nedal súhlas na inú činnosť a ak ju budete naďalej vykonávať. Pozrite sa v pracovnej zmluve na body súvisiace s konkurečnou doložkou. Odporúčam Vám napísať otázku aj do Právnej poradne.

S prianím pekného dňa,
Lenka