Čo by hrozilo partnerovi, ktorý by bývalej manželke nedal daňový bonus na deti?

Zodpovedané
10. aug 2023

Dobrý deň,

partnerovi bol vyplateny daňový bonus na deti. Je rozvedený a celé roky odovzdával daňový bonus bývalej manželke. S deťmi sa stretáva pravidelne a aj platí na ne výživné.

Čo by sa stalo, keď bývalej manželke nedal bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

otec dieťaťa nemusí odovzdať daňový bonus bývalej manželke. Otázne je, či poberá DB oprávnene a má naň nárok, pokiaľ nemajú stanovenú striedavú starostlivosť. Nestačí platiť výživné a stretávať sa s deťmi, podmienkou je žiť s dieťaťom v spoločnej domácnosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka