Dá sa požiadať o započítanie čiastkového základu dane pre doplatenie vyššej možnej sumy?

Zodpovedané
7. feb 2024

Dobrý deň,

manželka pracovala celý rok 2023 na TPP a mesačne jej bol uplatňovaný daňový bonus na dieťa, ďalej DBND. Vzhľadom na výšku jej príjmu nebol v plnej možnej výške. Ja som bol od januára do októbra 2023 nezamestnaný, no v novembri som začal podnikať ako SZČO.

Dá sa požiadať o započítanie čiastkového základu dane z môjho daňového priznania pre doplatenie vyššej možnej sumy?

Ak áno, tak akým spôsobmi?

Manželka už má ročné zúčtovanie príjmu zamestnávateľom podané.

Je možné podať dodatočné DP typu A manželky pre požiadanie o doplatenie DBND?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže si započítať aj Váš príjem, podľa Vášho daňového priznania.

Ak už bolo zamestnancovi vykonané ročné zúčtovanie, potom k dodatočnému daňovému priznaniu priloží ročné zúčtovanie s vyplnenou druhou stranou a rodný list dieťaťa.

S prianím pekného dňa,
Lenka