Dá sa v ročnom zúčtovaní uplatniť nezdaniteľná časť aj na štyri mesiace, počas ktorých som si ju neuplatňovala mesačne?

Zodpovedané
12. feb 2024

Dobrý deň,

za rok 2023 som si uplatňovala nezdaniteľnú časť základu dane do augusta. Potom sa mi dosť výrazne zvýšila mzda a od septembra som si zrušila nezdaniteľnú časť, aby mi nevyšiel nedoplatok.

Dá sa v ročnom zúčtovaní uplatniť nezdaniteľná časť aj na tie štyri mesiace, počas ktorých som si ju neuplatňovala mesačne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, uplatníte si nárok na celý rok a ročná výška sa určí priamo v Ročnom zúčtovaní podľa príjmu.

Viď:
https://podpora.financnasprava.sk/844317-Nezdan...

S prianím pekného dňa,
Lenka