Dala som výpoveď. Kedy sa musím zaevidovať na úrade práce?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň.

31.3.2024 mi skončí pracovný pomer z dôvodu mnou podanej výpovede. Od 8.3.2024 som na PN, liečba bude pokračovať nepretržite do konca apríla, čiže PN sa ukončí až vtedy.

Musím ísť po PN hneď na ďalší deň na úrad práce a zaevidovať sa ako uchádzač o zamestnanie?

Môžem ísť aj neskôr a za tie dní, čo budem ešte doma si zaplatím zdravotné poistenie ako samoplatiteľ?

Počula som, že úrad práce môže uchádzača zaevidovať do systému až po ukončení PN, tak sa chcem utvrdiť, či je to naozaj tak.

Ďakujem

Dobrý deň,

ÚPSVaR Vás zaregistruje až po skončení PN. Ak si podáte žiadosť o zaradenie do 10 kalendárnych dní po ukončení dočasnej práceneschopnosti, budete zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie nasledujúcim dňom po skončení PN.

Ak podáte žiadosť po skončení dočasnej práceneschopnosti neskôr, budete zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom podania žiadosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka